Livingston (Deans) - 15/1/2011 Under 15 Boys Results


  Name Club Time
1 Aidan Thompson Pitreavie AAC 12:45
2 Rowan Marr Gala Harriers 12:49
3 Jacob Adkin Moorfoot Runners 13:06
4 Euan Berry Fife AC 13:11
5 Robert Bough Edinburgh AC 13:13
6 Logan Rees Fife AC 13:15
7 Matthew Galloway Corstorphine AAC 13:15
8 Ben Potrykus Pitreavie AAC 13:25
9 Cameron Gilmour Edinburgh AC 13:29
10 Michael Cameron Edinburgh AC 13:33
11 Dominic O'Hare Edinburgh AC 13:52
12 Fraser Wardhaugh Gala Harriers 13:58
13 Aidan Hilton Falkirk Victoria H 14:03
14 Euan Rose Dundee Hawkhill H 14:04
15 Alastair Kirkwood Falkirk Victoria H 14:10
16 Iain Lawson Lasswade AC 14:12
17 Steven Murray Aberdeen AAC 14:12
18 Ross Henderson Lasswade AC 14:19
19 Paul Henney Gala Harriers 14:20
20 Michael Addison Corstorphine AAC 14:22
21 Cameron Thomson Fife AC 14:28
22 Lucas Cheskin Moorfoot Runners 14:35
23 Jamie Cousin Lasswade AC 14:53
24 Fergus Ingledew Fife AC 15:26
25 Callum Clark Lasswade AC 15:42
26 Jamie Dickson Aberdeen AAC 15:52
27 Stuart McKinney Central AC 15:54
28 Craig Mitchell Falkirk Victoria H 16:06
29 Gregor Beatson Pitreavie AAC 16:07
30 Callum Campbell Harmeny AAC 16:23
31 Tafadzwa Msengezi Edinburgh AC 16:27
32 Daniel Mitchell Edinburgh AC 16:52
33 Sorley Capon Dunfermline/W.Fife 17:17
34 Sandy Robson Corstorphine AAC 17:22
35 Ruairi Kirkwood Falkirk Victoria H 18:04
36 Fraser Amos Lasswade AC 18:16
37 Ross McEwan Lasswade AC 18:34
38 Alexander Wilkie Corstorphine AAC 19:28
39 Rory Henderson Corstorphine AAC 20:51

Teams

  Team Name Finisher Positions Penalty
Points
Total
1 Edinburgh AC
5
9
10
  24
2 Fife AC
4
6
21
  31
3 Gala Harriers
2
12
19
  33
4 Pitreavie AAC
1
8
29
  38
5 Falkirk Victoria H
13
15
28
  56
6 Lasswade AC
16
18
23
  57
7 Corstorphine AAC
7
20
34
  61
8 Edinburgh AC "B"
11
31
32
  74
9 Lasswade AC "B"
25
36
37
  98
10 Moorfoot Runners
3
22
 
100 125
11 Aberdeen AAC
17
26
 
100 143
12 Dundee Hawkhill H
14
 
 
200 214
13 Central AC
27
 
 
200 227
14 Harmeny AAC
30
 
 
200 230
15 Dunfermline/W.Fife
33
 
 
200 233