Livingston (Deans) - 15/1/2011 Under 13 Boys Results


  Name Club Time
1 Ewan Mcmillan Banchory Stonehaven 9:23
2 Iain Davies Central AC 9:28
3 Sam Davidson Central AC 9:29
4 Anthony Addison Corstorphine AAC 9:32
5 Alex Carcas Edinburgh AC 9:50
6 Jack Kerr Central AC 9:53
7 Tristan Rees Fife AC 9:57
8 Sam Galloway Corstorphine AAC 10:11
9 Cameron Harris Central AC 10:13
10 Matthew Crawford Central AC 10:13
11 Tom Harris Fife AC 10:17
12 Kobe Stevens Moorfoot Runners 10:25
13 Andrew Merry Dundee Hawkhill H 10:26
14 Stewart Millar Aberdeen AAC 10:29
15 Ben Renton Aberdeen AAC 10:29
16 Charlie Allardes Aberdeen AAC 10:38
17 Jamie Ingledew Fife AC 10:39
18 Daniel McGhee Falkirk Victoria H 10:40
19 Ruairidh Britton Moorfoot Runners 10:50
20 Charlie Swan Dundee Hawkhill H 10:52
21 David Collins Moorfoot Runners 10:57
22 Sam Jones Lothian RC 11:00
23 Lewis Gray Moorfoot Runners 11:02
24 Iain Horsburgh Lothian RC 11:04
25 Alasdair Lowe Aberdeen AAC 11:07
26 Ryan Brocklebank Fife AC 11:09
27 Paul Ireland Edinburgh AC 11:09
28 Matthew James Keenan Aberdeen AAC 11:11
29 Matthew Murray Corstorphine AAC 11:18
30 Gary MacFarlane Central AC 11:19
31 Rory Cunningham Aberdeen AAC 11:25
32 Kyle A Mackenzie Lasswade AC 11:30
33 Gregor Malcolm Kinross Road Runners 11:37
34 Alex Brown Aberdeen AAC 11:37
35 Alex Pye Gala Harriers 11:49
36 Mitchell Winyard Moorfoot Runners 11:50
37 Matthew Smith Lasswade AC 11:52
38 James Ackland Lothian RC 11:57
39 Fraser Cousin Lasswade AC 12:09
40 Ronan Clelland Lasswade AC 12:29
41 Callum Campbell Corstorphine AAC 12:44
42 Jamie Loudon Edinburgh AC 13:35
43 Kenny Wilkie Corstorphine AAC 14:45
44 Euan Redpath Pitreavie AAC 15:53

Teams

  Team Name Finisher Positions Penalty
Points
Total
1 Central AC
2
3
6
  11
2 Fife AC
7
11
17
  35
3 Corstorphine AAC
4
8
29
  41
4 Aberdeen AAC
14
15
16
  45
5 Central AC "B"
9
10
30
  49
6 Moorfoot Runners
12
19
21
  52
7 Edinburgh AC
5
27
42
  74
8 Lothian RC
22
24
38
  84
9 Aberdeen AAC "B"
25
28
31
  84
10 Lasswade AC
32
37
39
  108
11 Dundee Hawkhill H
13
20
 
100 133
12 Banchory Stonehaven
1
 
 
200 201
13 Falkirk Victoria H
18
 
 
200 218
14 Kinross Road Runners
33
 
 
200 233
15 Gala Harriers
35
 
 
200 235
16 Pitreavie AAC
44
 
 
200 244