Broxburn ( Academy) - 20/11/2010 Under 11 Boys Results


  Name Club Time
1 A.Scott Fife AC 5:00
2 G.Rees Fife AC 5:09
3 C.McGill Edinburgh AC 5:13
4 L.Forsyth Strathearn Harriers 5:13
5 S.Aitken Fife AC 5:19
6 G.Stranger Dunblane Schools 5:22
7 R.Thompson Pitreavie AAC 5:23
8 M.Swinton Edinburgh AC 5:28
9 A.Hogg Gala Harriers 5:31
10 D.Thomson Pitreavie AAC 5:31
11 C.Stewart Pitreavie AAC 5:31
12 C.Grieg Lasswade AC 5:31
13 S.Addison Corstorphine AAC 5:33
14 M.Crosbie Livingston & D AAC 5:34
15 J.Darling Lasswade AC 5:34
16 A.Bates Harmeny AAC 5:34
17 N.Gilmour Lothian RC 5:37
18 C.Campbell Strathearn Harriers 5:39
19 M.Dennis Edinburgh AC 5:39
20 A.Evans Dunblane Schools 5:44
21 N.Gouw Dunblane Schools 5:44
22 F.Smith Edinburgh AC 5:50
23 J.Manners Strathearn Harriers 5:50
24 C.Morris Fife AC 5:50
25 A.Savage Fife AC 5:50
26 A.Lickley Lothian RC 5:50
27 L.Johnston Harmeny AAC 5:58
28 B.Wilson Harmeny AAC 6:05
29 R.McKenzie Lasswade AC 6:05
30 M.Smith Gala Harriers 6:05
31 N.Bruce Dunfermline/W.Fife 6:10
32 G.Kitching Dunblane Schools 6:15
33 M.Purves Gala Harriers 6:15
34 A.Forman Harmeny AAC 6:17
35 S.Stone Falkirk Victoria H 6:17
36 R.Woods Pitreavie AAC 6:22
37 L.Sweeney Strathearn Harriers 6:24
38 C.Lethum Dundee Hawkhill H 6:24
39 F.Withington Dunblane Schools 6:24
40 F.Howel Gala Harriers 6:24
41 S.Redpath Pitreavie AAC 6:24
42 M.McGoarva Central AC 6:24
43 M.Hewitt Central AC 6:30
44 R.Cullen Lothian RC 6:30
45 L.Hannah Dunblane Schools 6:38
46 C.Main Harmeny AAC 6:38
47 B.Lumsden Livingston & D AAC 6:40
48 A.Robinson Harmeny AAC 6:40
49 R.Cartlidge Harmeny AAC 6:40
50 A.Louden Edinburgh AC 6:40
51 A.Currie Central AC 6:40
52 H.Halliday Strathearn Harriers 6:47
53 J.Eadie Falkirk Victoria H 6:47
54 D.Crawford Kinross Road Runners 6:47
55 A.McInnes Strathearn Harriers 6:52
56 E.McKay Lasswade AC 6:52
57 M.McKenzie Aberdeen AAC 6:54
58 A.Eckersley Central AC 6:54
59 C.Reid Aberdeen AAC 7:04
60 A.Buchanan Central AC 7:19
61 R.Field Central AC 7:53

Teams

  Team Name Finisher Positions Penalty
Points
Total
1 Fife AC
1
2
5
  8
2 Pitreavie AAC
7
10
11
  28
3 Edinburgh AC
3
8
19
  30
4 Strathearn Harriers
4
18
23
  45
5 Dunblane Schools
6
20
21
  47
6 Lasswade AC
12
15
29
  56
7 Harmeny AAC
16
27
28
  71
8 Gala Harriers
9
30
33
  72
9 Lothian RC
17
26
44
  87
10 Dunblane Schools "B"
32
39
45
  116
11 Harmeny AAC "B"
34
46
48
  128
12 Central AC
42
43
51
  136
13 Strathearn Harriers "B"
37
52
55
  144
14 Central AC "B"
58
60
61
  179
15 Livingston & D AAC
14
47
 
150 211
16 Falkirk Victoria H
35
53
 
150 238
17 Aberdeen AAC
57
59
 
150 266
18 Corstorphine AAC
13
 
 
300 313
19 Dunfermline/W.Fife
31
 
 
300 331
20 Dundee Hawkhill H
38
 
 
300 338
21 Kinross Road Runners
54
 
 
300 354