Broxburn ( Academy) - 20/11/2010 Senior/Junior Women Results


  Name Club Time
1 K.Murray Lasswade AC 21:25
2 E.Mooney Lothian RC 21:25
3 D.Lauder Gala Harriers 21:40
4 L.Morrison Central AC 21:46
5 J.McLean Edinburgh AC 22:07
6 C.Buchanan Central AC 22:18
7 G.Nesbitt (J) Gala Harriers 22:24
8 N.Devlin Edinburgh AC 22:27
9 K.Jenkins Hunters Bog Trotters 22:32
10 B.Deggefa Aberdeen AAC 22:59
11 J.Emsley Central AC 23:06
12 A.Henderson Portobello RC 23:17
13 J.Thom Edinburgh AC 23:28
14 J.Higginbottom (V) Carnethy Hill RC 23:36
15 R.Fagan Gala Harriers 23:38
16 V.Lomax Edinburgh AC 23:58
17 G.Carr Corstorphine AAC 24:12
18 J.Moar Lothian RC 24:28
19 L.Logan Edinburgh AC 24:53
20 M.Smith Corstorphine AAC 24:59
21 S.Mullins Fife AC 25:04
22 F.Kelsall (V) Central AC 25:06
23 Y.Crilly (V) Livingston & D AAC 25:06
24 B.Junnier (V) Wee County Harriers 25:10
25 L.Murray (V) Lothian RC 25:25
26 I.Burnett (V) Carnegie Harriers 25:30
27 A.Finlay Ochil Hill Runners 25:39
28 S.Ramage (V) Edinburgh AC 25:53
29 J.Drewer Ferranti AAC 26:03
30 M.Leitch (V) Harmeny AAC 26:07
31 R.Johnston Portobello RC 26:29
32 G.Murdoch (V) Carnegie Harriers 26:30
33 F.Ross Harmeny AAC 26:36
34 K.Dobbie (V) Edinburgh AC 26:42
35 C.Gilchrist (V) Ferranti AAC 26:45
36 S.Thomson (V) Fife AC 26:50
37 E.Omand Dundee Road Runners 26:58
38 L.Galloway (V) Lothian RC 27:00
39 G.McKenzie Carnegie Harriers 27:02
40 H.Ritchie (V) Fife AC 27:03
41 L.Killean (V) Fife AC 27:04
42 L.James (V) Carnegie Harriers 27:20
43 J.Wilson (V) Perth Road Runners 27:27
44 M.Hunter (V) Portobello RC 27:30
45 A.Whyte (V) Carnegie Harriers 27:33
46 L.Broadhurst (V) Harmeny AAC 27:44
47 M.Fleming (V) Carnegie Harriers 27:46
48 J.Scott (V) Fife AC 27:55
49 L.Buchanan (V) Central AC 27:56
50 J.Horsburgh (V) Lothian RC 28:00
51 C.Brisbane Central AC 28:00
52 L.Kuz (V) Carnegie Harriers 28:00
53 P.Cruickshanks (V) Anster Haddies 28:07
54 S.Woods (V) Central AC 28:16
55 K.Friend (V) Carnethy Hill RC 28:34
56 B.Gilchrist (V) Ferranti AAC 28:36
57 W.Kerr (V) Lasswade AC 28:38
58 I.Bracegirdle (V) Fife AC 28:52
59 C.Morgan (V) Harmeny AAC 29:02
60 J.Owens Portobello RC 29:06
61 R.Watson (V) Team East Lothian 29:27
62 K.Stoddart (V) Harmeny AAC 29:29
63 A.Pennycott Harmeny AAC 29:31
64 S.McDowall (V) Livingston & D AAC 29:57
65 K.McKinlay (V) Lasswade AC 30:02
66 A.Malcolm (V) Kinross Road Runners 30:04
67 S.Aitken (V) Fife AC 30:09
68 E.Thompson Falkirk Victoria H 30:14
69 G.McCracken (V) Carnegie Harriers 30:44
70 B.Clark (V) Portobello RC 31:05
71 K.Gibson Dundee Road Runners 31:23
72 M.Sinclair Carnegie Harriers 31:31
73 K.Cunningham Anster Haddies 32:17
74 C.Eadie (V) Falkirk Victoria H 32:17
75 S.Sellar (V) Ferranti AAC 32:42
76 T.Wallace (V) Anster Haddies 33:08

Teams

  Team Name Finisher Positions Penalty
Points
Total
1 Central AC
4
6
11
  21
2 Gala Harriers
3
7
15
  25
3 Edinburgh AC
5
8
13
  26
4 Lothian RC
2
18
25
  45
5 Edinburgh AC "B"
16
19
28
  63
6 Portobello RC
12
31
44
  87
7 Fife AC
21
36
40
  97
8 Carnegie Harriers
26
32
39
  97
9 Harmeny AAC
30
33
46
  109
10 Ferranti AAC
29
35
56
  120
11 Central AC "B"
22
49
51
  122
12 Lasswade AC
1
57
65
  123
13 Carnegie Harriers "B"
42
45
47
  134
14 Fife AC "B"
41
48
58
  147
15 Harmeny AAC "B"
59
62
63
  184
16 Corstorphine AAC
17
20
 
150 187
17 Carnegie Harriers "C"
52
69
72
  193
18 Anster Haddies
53
73
76
  202
19 Carnethy Hill RC
14
55
 
150 219
20 Livingston & D AAC
23
64
 
150 237
21 Dundee Road Runners
37
71
 
150 258
22 Falkirk Victoria H
68
74
 
150 292
23 Hunters Bog Trotters
9
 
 
300 309
24 Aberdeen AAC
10
 
 
300 310
25 Wee County Harriers
24
 
 
300 324
26 Ochil Hill Runners
27
 
 
300 327
27 Perth Road Runners
43
 
 
300 343
28 Team East Lothian
61
 
 
300 361
29 Kinross Road Runners
66
 
 
300 366