Stirling (University) - 16/10/2010 Under 15 Girls/17 Women Results


  Name Club Time
1 L.Mercer Teviotdale Harriers 11:06
2 L.Stewart(U17) Edinburgh AC 11:10
3 E.McCorquordale Central AC 11:34
4 O.McKenzie(U17) Edinburgh AC 11:37
5 K.Turner Pitreavie AAC 11:47
6 O.O'Hare(U17) Edinburgh AC 11:47
7 A.Hunter Edinburgh AC 11:52
8 L.Mitchell(U17) Falkirk Victoria H 11:52
9 L.Henderson-Morris(U17) Gala Harriers 11:57
10 E.Reid Pitreavie AAC 11:57
11 K.Sandilands Gala Harriers 11:59
12 A.Frankland Lasswade AC 11:59
13 L.Clarke Central AC 12:01
14 R.Bonucchi Central AC 12:03
15 A.Peters Dundee Hawkhill H 12:07
16 S.Collins Moorfoot Runners 12:09
17 K.Greig Lothian RC 12:16
18 I.Bough(U17) Corstorphine AAC 12:23
19 A.Brown Edinburgh AC 12:25
20 H.Murray(U17) Falkirk Victoria H 12:28
21 K.Watson(U17) Team East Lothian 12:28
22 L.Wilson Edinburgh AC 12:33
23 E.Peters(U17) Dundee Hawkhill H 12:33
24 J.Nimmo Falkirk Victoria H 12:36
25 C.Mercer Teviotdale Harriers 12:37
26 E.Stathdee Edinburgh AC 12:37
27 I.King(U17) Gala Harriers 12:44
28 L.Christy(U17) Corstorphine AAC 12:53
29 A.Hendry(U17) Central AC 12:53
30 I.Tavendale Perth Strathtay H. 12:59
31 Y.Ben-El-Hassan Pitreavie AAC 13:06
32 A.McAlphine Pitreavie AAC 13:06
33 T.Walls Central AC 13:25
34 N.Kellock Lothian RC 13:36
35 C.Christie(U17) Fife AC 13:39
36 K.Mitchell Falkirk Victoria H 13:50
37 E.Baxter Team East Lothian 13:50
38 M.McLachlan(U17) Fettes College 14:04
39 S.Redpath Lasswade AC 14:07
40 A.McCabe Central AC 14:14
41 R.McMillan Banchory Stonehaven 14:18
42 A.Horsburgh Lothian RC 14:45
43 A.Malone Corstorphine AAC 14:55
44 M.McEwan(U17) Fettes College 15:04
45 M.McLaughlin Lothian RC 15:13
46 S.Sweeney Strathearn Harriers 15:22
47 K.Hutton Dunfermline/W.Fife 15:42
48 S.Broadhurst(U17) Harmeny AAC 17:04

Teams

  Team Name Finisher Positions Penalty
Points
Total
1 Edinburgh AC
2
4
6
  12
2 Central AC
3
13
14
  30
3 Pitreavie AAC
5
10
31
  46
4 Gala Harriers
9
11
27
  47
5 Edinburgh AC "B"
7
19
22
  48
6 Falkirk Victoria H
8
20
24
  52
7 Corstorphine AAC
18
28
43
  89
8 Lothian RC
17
34
42
  93
9 Central AC "B"
29
33
40
  102
10 Teviotdale Harriers
1
25
 
100 126
11 Dundee Hawkhill H
15
23
 
100 138
12 Lasswade AC
12
39
 
100 151
13 Team East Lothian
21
37
 
100 158
14 Fettes College
38
44
 
100 182
15 Moorfoot Runners
16
 
 
200 216
16 Perth Strathtay H.
30
 
 
200 230
17 Fife AC
35
 
 
200 235
18 Banchory Stonehaven
41
 
 
200 241
19 Strathearn Harriers
46
 
 
200 246
20 Dunfermline/W.Fife
47
 
 
200 247
21 Harmeny AAC
48
 
 
200 248