Dunfermline (Queen Anne School) - 22/11/2009 Under 15 Girls/17 Women Results


  Name Club Time
1 A.Haining(U17) Gala Harriers 16:59
2 H.Rees(U17) Fife AC 17:23
3 L.Mercer Teviotdale Harriers 17:59
4 M.Brown Pitreavie AAC 18:08
5 O.McKenzie Edinburgh AC 18:14
6 A.Peters Dundee Hawkhill H 18:22
7 R.Stewart Edinburgh AC 18:23
8 I.Pawson Edinburgh AC 18:27
9 I.Bough Corstorphine AAC 18:31
10 L.Muir Dunfermline/W.Fife 18:35
11 L.HendersonMorris Gala Harriers 18:43
12 E.Reid Pitreavie AAC 18:58
13 A.Frankland Lasswade AC 19:06
14 E.Peters Dundee Hawkhill H 19:08
15 L.Turnbull Lothian RC 19:13
16 S.Hamilton(U17) Falkirk Victoria H 19:18
17 K.Gibson Fife AC 19:25
18 L.Christie Corstorphine AAC 19:25
19 K.Sandilands Gala Harriers 19:28
20 A.Hyde Edinburgh AC 19:33
21 K.Gray Edinburgh AC 19:40
22 T.Spenz Edinburgh AC 19:45
23 F.Matheson Lasswade AC 19:53
24 C.Thomson Falkirk Victoria H 19:56
25 O.CollinsonOwen(U17) Fife AC 19:58
26 K.Murdoch Aberdeen AAC 20:03
27 R.Aldridge Edinburgh AC 20:07
28 S.Collins Moorfoot Runners 20:09
29 H.Jones Gala Harriers 20:19
30 L.Gibson Fife AC 20:20
31 K.Mitchell Falkirk Victoria H 20:26
32 E.Jones Gala Harriers 20:30
33 M.Brown Edinburgh AC 20:32
34 G.CollinsonOwen(U17) Fife AC 20:39
35 R.Hastings(U17) Central AC 20:42
36 I.Tavendale Perth Strathtay H. 20:54
37 A.Hendry Central AC 20:59
38 H.Ainslie Falkirk Victoria H 21:03
39 J.Ainslie Falkirk Victoria H 21:15
40 R.Graham Fife AC 21:18
41 A.Scott Falkirk Victoria H 21:58
42 K.Watson Team East Lothian 22:12
43 K.Morris Team East Lothian 23:31
44 E.Greenan Central AC 23:42
45 S.Broadhurst Harmeny AAC 25:48
46 L.McAlpine(U17) Pitreavie AAC 27:07

Teams

  Team Name Finisher Positions Penalty
Points
Total
1 Edinburgh AC
5
7
8
  20
2 Gala Harriers
1
11
19
  31
3 Fife AC
2
17
25
  44
4 Pitreavie AAC
4
12
46
  62
5 Edinburgh AC "B"
20
21
22
  63
6 Falkirk Victoria H
16
24
31
  71
7 Fife AC "B"
30
34
40
  104
8 Central AC
35
37
44
  116
9 Falkirk Victoria H "B"
38
39
41
  118
10 Dundee Hawkhill H
6
14
 
100 120
11 Corstorphine AAC
9
18
 
100 127
12 Lasswade AC
13
23
 
100 136
13 Team East Lothian
42
43
 
100 185
14 Teviotdale Harriers
3
 
 
200 203
15 Dunfermline/W.Fife
10
 
 
200 210
16 Lothian RC
15
 
 
200 215
17 Aberdeen AAC
26
 
 
200 226
18 Moorfoot Runners
28
 
 
200 228
19 Perth Strathtay H.
36
 
 
200 236
20 Harmeny AAC
45
 
 
200 245