Stirling (University) - 17/10/2009 Under 15 Girls/17 Women Results

Stirling (University) - 17/10/2009 Under 15 Girls/17 Women Results


  Name Club Time
1 E.Dunnet Edinburgh AC 11:01
2 K.Pennell(U17) Pitreavie AAC 11:08
3 R.Auckland Banchory Stonehaven 11:13
4 H.Rees(U17) Fife AC 11:20
5 I.Brodie(U17) Dundee Hawkhill H 11:27
6 R.Dunn Edinburgh AC 11:45
7 R.Adamson(U17) Central AC 11:47
8 A.Bruce(U17) Edinburgh AC 11:49
9 E.Prise Aberdeen AAC 11:50
10 L.Mercer Teviotdale Harriers 11:51
11 M.Brown Pitreavie AAC 11:52
12 R.Stewart Edinburgh AC 11:54
13 E.Reid Pitreavie AAC 12:02
14 A.Peters Dundee Hawkhill H 12:03
15 O.Dunnet Edinburgh AC 12:13
16 L.Turnbull(U17) Lothian RC 12:16
17 L.Henderson-Morris Gala Harriers 12:20
18 B.Wood Edinburgh AC 12:25
19 L.Christie Corstorphine AAC 12:29
20 K.Gibson Fife AC 12:36
21 I.Bough Corstorphine AAC 12:38
22 J.Cruikshanks(U17) Fife AC 12:39
23 M.Mulhearn Central AC 12:46
24 S.Collins Moorfoot Runners 12:47
25 O.Collinson-Owen(U17) Fife AC 12:52
26 E.Peters Dundee Hawkhill H 12:53
27 A.Hendry Central AC 12:53
28 I.Burnell Central AC 12:55
29 H.Jones Gala Harriers 12:57
30 F.Matheson Lasswade AC 12:57
31 G.Collinson-Owen(U17) Fife AC 13:06
32 S.Hardman Central AC 13:07
33 I.Tavendale Perth Strathtay H. 13:22
34 K.Mitchell Falkirk Victoria H 13:25
35 E.Greenan Central AC 13:29
36 K.Thompson Falkirk Victoria H 13:29
37 C.Mercer Teviotdale Harriers 13:31
38 L.Gibson Fife AC 13:36
39 J.Cook(U17) Central AC 13:39
40 J.Ainslie Falkirk Victoria H 13:47
41 K.Watson Team East Lothian 13:50
42 L.Steel Lothian RC 14:03
43 K.Morris Team East Lothian 14:13
44 H.Ainslie Falkirk Victoria H 14:17
45 L.Robertson(U17) Edinburgh AC 14:25
46 E.Baxter Team East Lothian 14:30
47 F.Cruikshanks Fife AC 14:32
48 S.Buchanan(U17) Central AC 14:36
49 S.Broadhurst Harmeny AAC 16:43
50 L.McAlpine (U17) Pitreavie AAC 17:14

Teams

  Team Name Finisher Positions Penalty
Points
Total
1 Edinburgh AC
1
6
8
  15
2 Pitreavie AAC
2
11
13
  26
3 Dundee Hawkhill H
5
14
26
  45
4 Edinburgh AC "B"
12
15
18
  45
5 Fife AC
4
20
22
  46
6 Central AC
7
23
27
  57
7 Fife AC "B"
25
31
38
  94
8 Central AC "B"
28
32
35
  95
9 Falkirk Victoria H
34
36
40
  110
10 Team East Lothian
41
43
46
  130
11 Corstorphine AAC
19
21
 
150 190
12 Gala Harriers
17
29
 
150 196
13 Teviotdale Harriers
10
37
 
150 197
14 Lothian RC
16
42
 
150 208
15 Banchory Stonehaven
3
 
 
300 303
16 Aberdeen AAC
9
 
 
300 309
17 Moorfoot Runners
24
 
 
300 324
18 Lasswade AC
30
 
 
300 330
19 Perth Strathtay H.
33
 
 
300 333
20 Harmeny AAC
49
 
 
300 349